دوربين مدار بسته اتومبیل

دوربین مدار بسته خودرو محصولی جدید در بازار لوازم جانبی ماشین بوده که به وسیله پایه های مخصوص بر روی داشبور و یا شیشه خودرو نصب شده و دارای سنسور حرکتی است که از لحظه حرکت خودرو به صورت اتوماتیک شروع به ضبط تصاویر می کند. این دوربین همچنین دارای قابلیت فیلمبرداری فول اچ دی به همراه ضبط صدا نیز می باشد. این محصول قادر به فیلمبرداری و ضبط تصاویر در زوایای مختلف است. منبع انرژی این دوربین درگاه فندکی اتومبیل می باشد.

بدون دیدگاه

تفاوت های کالیگرافی و تاپیوگرافی

کالیگرافی اصطلاحی غربی است که در توصیف هنر خوشنویسی به کار می‌رود. از این رو در کشور های مختلف به همین نام از آن یاد میشود، انواع مختلفی از کالیگرافی وجود دارد. مثلا نقاشی خط یک نوع کالیگرافی است. همچنین میبینیم که اصطلاحات تاپیوگرافی با کالیگرافی اشتباه گرفته میشود در صورتی که این ۲ متفاوت هستند. در برخی از کار های تاپیوگرافی از ابزار و یا روش های کالیگرافی برای زیبا تر کردن متن استفاده میشود.

 

تفاوت های کالیگرافی و تاپیوگرافی

کالیگرافی نوعی ترکیب خطوط و خوشنویسی است. و طراح و هنرمند سعی میکند اشکال زیبا را ایجاد کند. درصورتی که تاپیوگرافی چیدمان حروف است و برای زیبا تر کردن متن میتواند از کالیگرافی (سایه زدن) استفاده کردکه دارای اصولی است که بر زیبایی می افزاید.

تفاوت های کالیگرافی و تاپیوگرافی

ساختاراصلی تاپیوگرافی حروف و متون هستند و از فونت های آماده و با تغییرات کلی یا جزئی برای زیبایی بیشتر استفاده میشود. تاپیوگرافی در همه ی زبان ها از جمله فارسی و انگلیسی میتواند وجود داشته باشد.

تفاوت های کالیگرافی و تاپیوگرافی

یک مثال برای درک بهتر کالیگرافی و تاپیوگرافی، مثلا دیده شده برخی از گرافیست ها با استفاده از تکنیک های تاپیوگرافی و با استفاده از فونت ها شکل یک حیوان و یا انسان را ایجاد کرده اند در صورتی که با کالیگرافی بیشتر بروی گرافیک متن ها توجه میشود.


  • ارسال شده توسط:
    یوسف
  • تعداد بازدید:
    350 بازدید
اشتراک گذاری